LAT Sp. z o.o.
Aparatura Kontrolno-Pomiarowa
Projektowanie i produkcja
 
 


 
KONDYCJONER K-1
Przepisy Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 grudnia 2005 r. w sprawie standardów emisyjnych z instalacji w §4 p1. wprowadziły obowiązek przeliczania przepływu gazu na warunki umowne. W warunkach tych postawiony jest warunek aby gaz był suchy tzn. zawartość pary wodnej była nie większa niż 5g/kg gazów odlotowych. Oznacza to, wszystkie oznaczanie zanieczyszczeń w gazach wylotowych muszą być również odniesione do gazu suchego. Aby uzyskać gaz o zawartości pary wodnej niższej niż 5g/kg gazów wystarczy schłodzić gaz do temperatury 4o C i usunąć z niego skondensowaną parę wodną.
Kondycjoner może współpracować z dowolnym analizatorem. Badany gaz doprowadzany jest przewodem grzanym posiadającym na wejściu grzany filtr szklano-teflonowy. Zapobiega to niekontrolowanemu wykropleniu się pary wodnej.
          Układ zawiera chłodnicę gazu, schładzaną za pomocą ogniwa Peltiera. Pzepływający przez chłodnicę gaz jest schładzany i równocześnie dzięki przegrodom powodującym jego zawirowania, oddzielany jest kondensat. Chłodnica wykonana jest z kwasoodpornej stali, nie wchodzi ona w reakcję nawet z agresywnym kondensatem. Skropliny usuwane są z chłodnicy i kierowane do odbiornika skroplin. Temperatura chłodnicy stabilizowana jest na poziomie 4o C co zapewnia szybkie schłodzenie gazu oraz powoduje, że zawartość pary wodnej jest poniżej 5g/kg osuszonych gazów. Skropliny wyprowadzane są na zewnątrz przy pomocy pompy.
 
W celu uniknięcia reakcji badanego gazu z elementami wykraplacza do jego budowy stosowane są tylko stal kwasoodporna i teflon.

DANE TECHNICZNE  

Zakres natężenia przepływu  
do 250 dm3/godz. 
Maksymalna temperatura wejściowa gazu 
 
przy przepływie 250 dm3/godz. 
70o
przy przepływie 70 dm3/godz. 
180o
Temperatura schładzania gazu 
4o
Minimalna temperatura chłodnicy 
1o
Materiał chłodnicy 
1H18N9T 
Materiał odbieralnika 
teflon 
Długość przewodu grzanego 
2 mb 
Wymiary 
390x270x190 mm 
Masa 
ok. 4 kg  
Temperatura pracy 
5  - 50o
Zasilanie 
230V 50Hz 
Pozycja pracy 
pionowa 
 
 
Pobierz kartę katalogową:  karta_K1.pdf[Adobe Acrobat PDF - 124.24 KB] 
 

 


LAT Sp. z o.o,  40-101 Katowice
ul. Chorzowska 73a, tel. fax. 32 2599-443
www.lat.com.pl, e-mail: lat@lat.com.pl